Renk seçin:


Limon Suyu ve Sarımsak’ın Muhteşem Bileşimi

Limon Suyu ve Sarımsak’ın Muhteşem Bileşimi

Limon ve sarımsağın ayrı ayrı faydalarını sanırım bilmeyeniniz yoktur. Limon muhteşem bir C vitamini deposudur. Sarımsak ise aminoasit, çeşitli vitaminler içerir ve antibiyotik özelliği vardır. Ve bu iki faydalı yiyecek birleştiğinde ortaya muhteşem bir sağlık kaynağı çıkmaktadır.

2 Litre hiç su katılmamış sıkılmış limon suyu,
40 diş soyulmuş ve ezilmiş sarımsak (Mümkünse Anadolu’da yetiştirilmiş ithal olmayan sarımsaklardan),
Ağzı sıkı kapanan koyu renkli, ışık almayan bir cam kavanoz. Pet şişeler kullanmak sağlıklı değildir, cam kullanmanız önemlidir.

Yapılışı;

2 Litrelik kavanozu dolduracak kadar limon satın alın. Limonların suyunu iyice sıkıp şişeye doldurun. Soyulmuş 40 diş orta boy sarımsağı yıkamadan, ezerek limonun içine atıp, şişenin kapağını sıkıca kapatın. 25 gün boyunca serin bir yerde tutun. Her gün birkaç kez çalkalayın. Yaklaşık 25 gün sonra, sarımsakların limon suyunun içinde eridiğini göreceksiniz. 25 gün sonra hazır hale gelen karışımdan, her sabah kahvaltıdan yarım saat önce yarım çay bardağı için. Bunu hergün düzenli olarak ve mümkünse aynı saatte yapın. Bu karışımın içine asla başka bir madde katmayın (şeker, tuz, tatlandırıcı vs ).

Limon Suyu ve Sarımsak Bileşiminin ispatlanmış faydaları;

1- Helycobeacter pylori adlı ülser mikrobunu öldürerek, mide ve oniki parmak bağırsağı ülserinin kesin tedavisini yapar.

2- Tüm damar iltihaplarını (vasküler) tedavi eder, tıkanan damarları açar, damar sertliklerini ve hipertansiyonu önler.

3- Böbrek ve safra taşlarını eritir, idrar söktürür, vücuttaki şişkinliği yok eder ve dokularda ödem oluşmasını engeller.

4- Kolesterol ve lipidi düşürüyor, zararlı yağların yakılmasını sağlıyor, kilo verdiriyor, bazal metabolizmayı hızlandırıp yağların yakılmasını sağladığı için iştahı açıyor, vücuttaki şeker oranını dengeliyor, pankreasin yenilemesini sağlıyor.

5- Vücudun bağışıklık sistemini son derece mükemmel hale getiriyor ve her türlü alerjiyi, özellikle de damarsal kökenli ve strese bağlı cilt alerjilerini kökünden engelliyor. Kanser oluşumlarına karşı tüm vücudu koruyor.

6- Beyin hücreleri ve tüm sinir sistemlerini yeniliyor, sinirdeki aksiyon potansiyelini düzenleyip ileri refleks hızını artırıyor, felç ve inme riskini azaltıyor.

7- Tüm romatizmal iltihabi önler, her tür romatizmal ağrıları dindirir, kireçlenmeyi önler, eklem yüzeylerinin yenilenmesini sağlar ve her türlü ağrıyı keser.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ